رنگ جدولی روغنی اکریلیک ترافیکی

امروزه با پیشرفت جمعیت و استفاده از مقررات راهنمایی و رانندگی برای جلوگیری از تصادفات با استفاده از رنگهای روغنی جدولی که مختص جدول کنار خیابان و جزء رنگهای اکریلیک و ترافیکی هستند برای زیبا سازی شهر و محدوده های اطراف خیابان به کار می برند که این رنگها به سرعت خشک می شود و علاوه بر ظاهر زیبا در برابر اصطحکاک نیز مقاوم می باشند.

رنگ جدولی روغنی

مقاومت آن به حدی زیاد است که در هر گونه شرایط آب و هوایی طول عمر و ماندگاری بالایی دارد و این پایه رنگ ها در آب و تینر به راحتی حل می شوند به شکل‌های متفاوتی تولید و عرضه می شوند.

از مهم ترین رنگهایی که برای جدولهای کنار خیابان استفاده می شود رنگ آلکیدی و اکریلیک می باشد و به علت غلظت مناسبی که دارد و آن به سرعت خشک می شود و رنگ پر کاربردی می باشد البته قبل از اجرای رنگ آمیزی باید سطح جدول زیر سازی شود که برای این کار اگر مسافتهای طولانی باشد از دستگاه رنگ کن که باعث صرفه جویی در زمان و نیروی انسانی می شود.

رنگ جدولی روغنی

هنگام رنگ آمیزی با قلم مو باید ابتدا آن را در ظرف بزرگی بریزید و با حلال مناسب مانند تینر آن را آغشته کنید تا رنگ مورد نظر به دست بیاید همانطور که می دانید برای رنگ آمیزی با قلم مو باید نهایت دقت و ظرافت را به خرج دهید و از پاشیدگی رنگ به اطراف جلوگیری شود  که ابتدا باید سطح جدول را تمیز نگاه دارید و اگر سطح آن دارای رطوبت باشد آن را به خوبی تعویض برطرف کنید.

ممکن است بعد از مرور زمان رنگ جدولها پاک و یا کدر شود پس دقت داشته باشید که از رنگ با کیفیت و مرغوب استفاده شود و برای این کار از رنگهای روغنی و نیمه براق با دوام بالا استفاده می‌کنند که سطوح آن به ‌راحتی با آب قابل شستشو می باشد و هم صرفه جویی بیشتر در  زمان و کیفیت آن می شود.

با بازگشایی مدارس در فصل پاییز لزوم استفاده از تابلو ها و علائم برای عبور و مرور افراد به خصوص کودکان لازم می باشد که باید علائم ترافیکی با رنگ روغنی جدولی که بر پایه رزین آلکیدی و اکریلیک استفاده می شود که از مزیتهای مهم آن می توان به زیباتر شدن فضای شهری و حفظ بافت جدول اشاره کرد ممکن است در برخی جدولها ترکیب چند رنگ برای و در برخی ردیفهای جدول از تک رنگ استفاده کنید و  همانطور که می‌دانید در بسیاری خیابانها از رنگهای ترکیبی زرد و مشکی را می بینید که برای جداول استفاده شده است که نمای شهر را بسیار زیبا جلوه داده است.

اصولا برای اجرای رنگهای ترافیکی از رنگهای روغنی استفاده می کنند که در کوتاه ترین زمان ممکن و حتی در ساعت اولیه به علت آمد و شد افراد و حتی وسایل نقلیه زودتر خشک شود.

رنگ جدولی روغنی

هنگام استفاده از رنگهای آلکیدی باید دقت کنید که اول روی سطوح بتنی تمیز شود و هنگامی که درب قوطی رنگ را باز کردید آن را کاملاً به هم بزنید و با توجه به رنگ مورد نظر رقیق کننده را به مقدار کمی اضافه کنید که نوع رقیق کننده آن بستگی به آب و هوا و دمای محیط دارد که باید توسط تکنیسنهای مربوطه انجام شود و با کمک قلم مو و غلطک می توانید آن را انجام دهید.

نکاتی که باید در مورد رنگهای آکریلیک  باید به آن توجه داشت  که این نوع رنگها در آب و هوای مساعد مورد استفاده قرار می گیرد و اینکه ماده رقیق کننده آنها آب است و قابل اشتعال نیست و سطح کار باید کاملا خشک شده باشد.

رنگ جدولی اکریلیک

امروزه برای سطوح بتنی و فولادی استفاده از مواد مقاوم جهت جهت جلوگیری از چسبندگی سطوح از رنگهای جدولی اکریلیک استفاده می کنند که در ابتدا باید سطح مورد نظر را از هر گونه آلودگی رطوبت و چربی پاکسازی کنید بعد اقدام به رنگ زدن کنید که حتی می توان با کمک پیستوله این کار را انجام داد این رنگها به گونه ای تولید می شود که در برابر بارندگی و شرایط جوی متغییر در کشور ما مقاوم می باشد. از مهمترین نکاتی که در هنگام رنگ آمیزی باید به آن دقت کنیم که نباید همه جا رنگی شود و با استفاده از خطهایی که روی جدول کارگزاری می شود این مار انجام شود.

رنگهای جدولی در دو رنگ متفاوت مشکی زرد ،سفید سبز یا سفید و آبی اجرا می شود و نباید رنگها روی یکدیگر چکه کند و باید از استادان و کارگران دقیق برای انجام این کار استفاده شود تا منظره چشم نوازی را به شهر بدهد. برای رنگ آمیزی جدول باید از رنگهای قابل شستشو و با دوام استفاده شود که استفاده از رنگ اکریلیک به علت سطح زبری که دارد، توصیه نمی شود و باید از رنگهای روغنی که در برابر باد و باران و یا گرد و خاک مقاوم می باشد، استفاده کرد.رنگ جدولی اکریلیک

توصیه می شود که از رنگهای روغنی براق برای رنگ آمیزی نرده های فلزی استفاده کنید این نوع رنگها در رنگهای متنوع مانند زرد، مشکی، سبز، براق ،نیمه براق و مات با قیمتهای متفاوت در بازار یافت می شود که برای برخی از معابر های خیابان از رنگهای به خصوصی استفاده می کنند مثلاً برای خط کشی معابر و خیابانها از رنگ سفید بیشتر استفاده می کنند.

رنگ جدولی ترافیکی

از مسائل مهم برای زیبا نگه داشتن جلوی خیابانها زیباسازی شهر و مشخص کردن مسیرهای تردد ماشینها و آبمیوه پیاده استفاده از انواع رنگهای ترافیکی و جدولی بسیار حائز اهمیت می باشد. امروزه استفاده از رنگ آمیزی جدولها موجب شده است که افراد به راحتی مسیر خود را پیدا کنند و سعی می شود در علامت گذاری سطوح بتنی، فضاهای معمولی و انواع کفپوشها از رنگهای دارای مقاومت بالا ،استاندارد و با کیفیت استفاده شود.

نوعی پوشش دهنده ها هستند که با نام رنگهای نانو وارد بازار شده اند که مزایای زیادی را نسبت به رنگهای دیگر دارند که از جمله طول عمر بالای آن می باشد که حتی برخی از آنها نیاز به رقیق کننده و یا حلال ندارند و مناسب هوای جنوب کشور می باشد و در برابر اشعه‌های خورشید مقاومت خوبی را از خود نشان داده‌اند.

رنگ جدولی ترافیکی

از رنگهایی که برای جداول شهری استفاده می شود دقیقا باید رنگی را انتخاب نمائید که دارای ماندگاری و طول عمر بسیار بالایی باشد و هنگام رنگ زدن به سرعت خشک شود، از آلودگی ها و گرد و خاک بدور باشد و همچنین علاوه بر سطح صاف و براق با گذر زمان پوسته پوسته نشود و قدرت پوشش بالایی داشته باشد.

امروزه رنگ آمیزی جدولها با استفاده از دستگاه های مخصوص به نام دستگاه جدول رنگ کن انجام می شود که باعث صرفه جویی در زمان و وقت صرفه می شود و از پاشیدگی رنگ به اطراف خود داری میکند و باعث می شود در نهایت کار زیبایی ارائه شود. شرکت تولیدی ما ارائه کننده انواع رنگهای جدولی و ترافیکی با کیفیت توانسته است نقشی موثر در زیباسازی شهر داشته باشد برای خرید عمده می توانید از طریق سایت با ما در ارتباط داشته باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما