آشنایی با رنگ ترافيک ترموپلاستيک سرد

تامین امنیت جاده ها و راه ها بسیار مهم است برای برقراری ایمنی در راه ها و مسیر ها‌،باید از علایم و خطوط راهنما در خیابان ها و جاده ها استفاده کنیم. برای خط کشی و علامت گزاری راه ها به نوع خاصی از نیاز است که با شرایط فضای بیرون و جوی، سازگاری بالایی داشته باشد.بهترین گزینه برای خط کشی و علامت گزاری مسیرها است، رنگ‌ ترافیکی به خاطر مشخص کردن محدوده‌‌ تردد و کاهش خطرهایی از حوادث رانندگی، جایگاه خاصی بین رنگ‌ها پیدا کرده‌.

رنگ ترافيک ترموپلاستيک سرد

رنگ ترافیکی خط کشی‌ زمانی موثر هست که

  • براحتی دیده شود.
  • فام و درخشش آن‌ در طول روز تغییر نکند و به خوبی محدود راه را نشان دهد.
  • بازتاب خوبی در شب‌ داشته باشد.

رنگ ترافیکی مقاومت خوبی در برابر اشعه خورشید، آب، سایش و شرایط جوی دارد. رنگ های ترافیکی به دو قسمت تقسیم میشوند: رنگ های ترافیکی سرد و رنگ ترافیکی گرم . رنگ های ترافیکی سرد بر پایه رزین آکریلیک ترموپلاستیک است. رنگ ترافیکی سرد چسبندگي عالي به سطوح بتوني و آسفالت دارد و دوام و مقاومت بسیار عالی در مقابل سایش دارد.  رنگ ترافیکی در شرایط متفاوت آب و هوایي کيفيت خود رابه خوبي نگه میدارد.

https://imanrangtop.ir/asphalt-marking-color-problems-and-its-solution/

آماده سازی سطح برای اجرای رنگ ترافیک سرد 

  •  سطح را از هرنوع آلودگی، چربی و رطوبت پاک کنید .
  • رﻧﮓ ﻗﺪﯾﻤﯽ پوسته شده را از سطح بتن و آسفالت پاک کنید و ﺳﻄﺤﯽ ﺻﺎف داشته باشید.
  •  گرد و غبار، روغن، دوده و عوارض ناشي از سایش لاستيک و آلودگي های روی سطح جاده ها و خيابان ها که ناشي از رفت و آمد وسایل نقليه است مانع چسبندگي کامل رنگ به سطح میشود و به دوام وعمر خط کشي را کم میکند.
  • قبل از اجرای خط کشي ،سطح جاده را با شستشو با جریان پرفشار آب یا سيستم های فرچه با جریان هوای فشرده تميز و آماده رنگ آميزی کنید. اگر شرایط آماده سازي سطح با روش ذکر شده را ندارید، اجرای رنگ آميزی در فصل مناسب و پس از دوره های بارندگي که سطح جاده ها بطور طبيعي تميز و شستشو شده است توصيه مي شود. در مورد سطوح بتوني تميزي و خشک بودن سطح الزامی است.

برای پاک کردن رنگ ترافیکی ﻣﯽﺗﻮان از ﺳﻨﺒﺎده با گرید های زبر و یا فرچه سیمی های بافته اﺳﺘﻔﺎده ﮐﺮد.

قسمت های سست و پودری رنگ قبلی باید کامل بوسیله دستگاههای رنگ پاک کن  پاک شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما