قیمت رنگ اکریلیک مزایا و معایب

 رنگ اکریلیک که درخشندگی و دوام خاصی دارد این رنگ برای اولین بار در صنعت اتومبیل سازی بکار رفت و اخیرا در بقیه زمینه ها نیز در نقاشی بکار میرود. در این رنگ از دو رزین پایه حلال و پایه آب استفاده شده است. رنگ اکریلیک پایه آب که به راحتی در آب حل میشود خیلی زود خشک میشود و سطحی سخت و آسیب ناپذیر بوجود می آورد این رنگ فاقد خواص ظرافت پذیری و عمق و جلای رنگ روغن یا آکریلیک پایه حلالی است.

رنگهای اکریلیک بسیار متنوع هستند و برای پوشش دهی و ایجاد بافت در سطوح مختلف مناسب هستند چون هم از غلظت مناسبی برخودار هستند و هم در زمان مناسب خشک میشوند. رنگ اکریلیک  پایه اب بخاطر خاصیت انعطاف پذیری که دارد روی تمام سطوح از جمله مدلهای خمیر،پارچه،کفش و…استفاده میشود.

رنگهای اکریلیک پایه آب نسل جدید رنگهای ساختمانی هستند که با توجه به مسائل زیست محیطی و عدم استفاده از حلالهای مضر استفاده از آنها رو به افزایش است بطوریکه به تدریج جایگزین مناسبی برای رنگهای روغنی آلکیدی میباشند.

این محصول در 3نوع مات،نیمه مات و براق تولید میشود. نوع مات آن از همه خاصیتها از جمله قابل شستشو بودن و استحکام برخوردار نیست. این نوع رنگ پس از اعمال در محل سریع خشک میشود و میتوان روی آن مجددا رنگ آمیزی کرد.سطحی که با این رنگ پوشش داده میشود آسیب ناپذیر و مقاوم در برابر نفوذ آب است و قابل شستشو است و در گذر زمان پوسته پوسته نمیشود.

قیمت رنگ اکریلیک

تاریخچه رنگ اکریلیک

در گذشته نقاشی و رنگ ساختمانی محدود به رنگهای روغنی و پلاستیک بود ولی با ورود رنگ اکریلیک نقاشی و رنگ ساختمان متحول و گسترده شد.رنگ اکریلیک برای اولین بار در دهه 1940 با رزین ساخته شده از درختان ساخته شد که خاصیت آن محافظت از درختان در برابر حشرات است. این رنگ به دلیل قابلیت تمیز شوندگی راحت مورد استقبال قرار گرفت و به مرور از نظر کیفیت ارتقا پیدا کرد.

قیمت رنگ اکریلیک

مزایا و معایب رنگ اکریلیک

مزیت مشهود رنگهای اکریلیک غیر سمی بودن آنهاست که بوی کمتری نسبت به سایر رنگها مانند رنگ روغنی دارد. هنگام استفاده از رنگهای روغنی در داخل ساختمان بخارهای حاصل از آن ممکن است چند هفته باقی بماند در صورتیکه بوی حاصل از رنگ اکریلیک پس از خشک شدن به سرعت از بین میرود از این رو میتوان از آن برای رنگ کردن اتاق خواب،اتاق کودک و اتاق نشیمن استفاده کرد.

علاوه بر غیر سمی بودن غیر قابل اشتعال است و نسبت به بقیه رنگها سازگاری بیشتری با محیط دارد و خطرناک تلقی نمشود و میتوان آنرا با زباله های معمولی دفع کرد در صورتیکه رنگهای روغنی و حلالهای آنها بسیار قابل اشتعال هستند و به عنوان زباله های سمی محسوب میشوند و هرگز نباید در سطل زباله ریخته شود و حتما باید دفع شوند.

نکته جالب درباره این رنگها این است که کار با آنها بسیار ساده تر از رنگهای روغنی است. آنجایی که پایه رنگهای اکریلیک آب است به سرعت خشک میشوند بنابراین در مدت زمان کوتاهی میتوان دولایه رنگ را روی سطح مورد نظر پیاده کرد و به پوششی صاف و یکنواخت رسید.

قیمت رنگ اکریلیک

مزایای رنگ اکریلیک

 • درخشش قابل قبول و پوشانندگی بالای سطوح و لکه ها
 • قدرت خشک شدن سریع
 • استفاده آسان
 • امکان اعمال دو لایه رنگ روی سطح در یک روز
 • قابلیت شسشتشوی بالا
 • غیر قابل اشتعال بودن
 • امکان استفاده روی هر سطح
 • عدم نیاز به پرایمر در برخی سطوح
 • مقاوم در برابر نور خورشید و رطوبت
 • قابلیت تمیز شوندگی بالا
معایب استفاده از رنگ اکریلیک
 1. در برخی موارد قبل از اولین شستشو نیاز به 1ماه زمان دارد
 2. قابلیت تمیز شوندگی کمتر نسبت به رنگهای روغنی
 3. در بعضی موارد امکان اجرا روی سطوح براق را ندارد
 4. ممکن است با گذشت زمان دوام و ماندگاری آن کاهش پیدا کند

برای  خرید رنگ اکریلیک و دریافت قیمت رنگ اکریلیک با ایمن رنگ تاپ تماس بگیرید.

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما